Adıyaman’ın Merkez ilçesinde doğdum. İlköğrenimimi Adıyaman Atatürk İlköğretim Okulunda tamamladım. 2004 yılında Adıyaman Anadolu Öğretmen Lisesinde başladığım lise öğrenimimi 2008 yılında bitirdim. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümüne 9. olarak girdim.

Yoğun çalışmalardan sonra 2012 yılında bölümümden onur öğrencisi olarak mezun oldum. 2013 yılında yaklaşık 2-3 ay Suriyeli kardeşlerimizin konakladığı bir çadır kentte Türkçe öğretmenliği yaptım. Bu süre zarfında Suriyeli arkadaşlarla savaş ve yokluk hakkında söyleşilerimiz oldu. Onları anlamak ve kurduğumuz dostlukları devam ettirmek adına bu kısa süre, çok güzel bir deneyim oldu benim için.

Yazın hayatına resmi olarak Genç Kalemler Antolojisi serisinin 2014 yılında basılan 2. kitabına 6 şiirle katılarak başladım. 2018 yılında ise ilk şahsi kitabım olan “Bir Varmış Hep Varmış” ile halk edebiyatı alanında bir masal derlemesi yaptım. Bu kitabım “İki Dost Yayınları” aracılığı ile okuyucularımla buluştu.

2013 yılından beri Şanlıurfa’da bir köy okulunda Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Mail: zeynepaslan02@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir