Can sıkıntısını gidermek, kendime bir meşgale edinmek için tavsiye ile başlayan hikâyemin hiç buralara geleceğini tahmin edemezdim.

Küçük notlar ile başlayan, bir şeyler çıkar mı ki acaba hayalleri ile heveslendiğim yazma macerası “Karanlıktan Ufka” isimli kitabım ile son buldu.

Unutmayın ki her şey bir hayal ile başlar. Bu hayallerin gerçeğe dönüşmesi ancak sizin azminize ve sabrınıza bağlı. Azminizin ve sabrınız güçlü olması ise, sizin azminizin, sabrınızın bittiği yerlerde yakınınızda olup; size güç katacak destek verecek insanların çokluğu konusundaki şansınıza bağlı.

Sanırım bu konuda çok şanslı biriyim. Başladığı işleri yarım bırakma, her şeyden çabuk usanma, her şeye olumsuz bakma azmi ve sabrı olmayan biri olarak başladığım ergenlik dönemimde bana azmetmeyi, yılmadan yıkılmadan mücadele etmeyi öğreten o kadar çok insan var ki hayatımda. Onlara ne kadar teşekkür etsem yinede borcumu ödeyemem sanırım.

Bu manada destek olan arkadaşlarıma ve hayatımın hiçbir döneminde bir gün olsun “öf” bile demeden bana destek olan, çıkarsız sevginin güzelliğini bana öğreten Anneme, babama, ablama, babaanneme ve küçük kardeşime canım aileme sonsuz teşekkür ederim.

Beni yaşadıklarımı yazma konusunda motive eden, yazımdan basıma kadar hep yanımda olarak, yazarken bıkmadan usanmadan dinleyip günlerce söylediklerimi satır satır yazan, bana sabretmenin ne demek olduğunu öğreten, her kendimi saldığımda beni yeniden toparlayan, öğretmenden çok bir abi baba olarak gördüğüm; Mustafa KILINÇ Öğretmenime teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

İyi ki varsınız iyi ki hayatımdasınız…

Bir bahçe düşünün…

İçinde papatyalar, gelincikler, güller, zambaklar… Aklınıza gelebilecek bin bir türlü çiçekler ile dolu bir bahçe.

Ve bu bahçenin içinde taşlar. İrili ufaklı. Kimi sert kimi yumuşak taşlar. Bazısının sivri uçları var.

İşte o taşlar; sizin ne kadar sabırlı ve ne kadar azimli olduğunuzu ölçen şeylerdir. Eğer o çiçekler ile dolu bahçeye girip çiçekleri tek tek koklamak bahçenin güzelliğini yaşamak istiyorsanız taşlara aldırmadan girmeniz gerekiyor. Bir ütopya düşünün, mavide bile mutluluk yok. Her tarafı umut, her tarafı hayal dolu ütopyama hoş geldiniz.

Yaren Akbaş

Yayın Tarihi2021-01-01
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTürkçe
Sayfa Sayısı184
Cilt TipiAmerikan Cilt
Kâğıt Cinsi60 gr Enzo
Boyut13,5 x 21 cm
TürHatıra

Kitabın İlk Sayfalarını Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

1 Comment »

  1. Yaren hikayenin bir bölümünü okudum henüz
    ama şunu demeliim ki sen çok güçlü bir kız sın ve aslında çokta şanslı
    Böyle bi aileye sahip olmak bi ayrıcalık tır bence
    Herkesin ailesi güzeldir ama seninkiler çok özel
    Sen onlara onlarda sana sahip olduğu için çok şanslısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir