1995 yılının mayıs ayında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Eğitimine Ankara’nın Bala ilçesinde başladı. İlkokul 3. sınıfı memleketi Kahramanmaraş’ta okudu. Bundan sonraki tüm eğitim hayatını Ankara’da geçirdi.

Yazar Çetin, küçük yaşlardan itibaren özellikle fenni bilimlere ilgi gösteriyordu. Lise yıllarında TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu bilim olimpiyatlarında Biyoloji dalında ulusal düzeyde iki adet gümüş madalya kazandı.

Üniversite yıllarında da araştırma yapmaya devam eden yazar, Massachusetts Institute of Technology (MIT) üniversitesinin düzenlemiş olduğu International Genetically Engineered Machines (iGEM) adlı Sentetik Biyoloji yarışmasında altın madalya kazandı.

Yazarın edebiyata olan ilgisi çocukluk çağlarında başladı. İlkokuldaki kitaplarla olan alakası, zamanla birlikte artarak devam etti. Ortaokul ve lisede küçük ölçekli birçok edebiyat yarışmasına katılıp, bu yarışmalardan birçok ödül kazandı. Elinizdeki bu eser de yazarın ilk kitabı olarak beğeninize sunuldu.

Yazar halen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimine devam etmekte olup, ülkesi ve insanlık için güzel bir gelecek hayaliyle çalışmalarını ve okumalarını sürdürmektedir.

Mail: mdramazancetin95@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir