13 Mart 1987 tarihinde Makedonya Üsküp’te doğdu. İlköğrenimini ‘Tefeyyüz’ İlkokulunda, lise eğitimini ise “İsa Bey Medresesi’nde” tamamladı. 2005-2009 tarihleri arasında Kalkandelen’de, ‘Tetova Devlet Üniversitesi’, Doğa-Matematik Bilimleri-Coğrafya Fakültesi’nden mezun oldu. 2010-2011 yılları arasında Üsküp ‘Aziz Kiril ve Metodiy Üniversitesi’, Doğa-Bilimleri Fakültesi, Coğrafya Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı.

2011 yılında Coğrafya öğretmeni göreviyle profesyonel iş hayatına başladı. Hâlihazırda Üsküp’te bir ilkokulda öğretmenlik yapmaktadır.

Gönüllü deneyimleri arasında, yerel sivil toplum kuruluşlarında yaz kursu hocalığı yapmak, bir de ‘haftalık ‘dini-güncel konulu’ sohbetler gerçekleştirmek bulunmakta.

Yurtiçinde ve dışında Makedonya’yı temsilen sosyal yardımlaşma projelerine katıldı.

Şahsi ilmi çalışmaları arasında: “Çair Belediyesinin Demografik-Kentleşme Gelişimi” ve mastır tez araştırması olan “Turizm İşlevinde, Güneybatı Asya’da Dini Yapıların Coğrafi Dağılımı” bulunmaktadır.

Muhtelif dergi ve gazetelerde yazıları yayımlanan Daut; Balkan Türküsü, Köprü Dergisi, Evlâdı Fatihan Dergisi gibi basın yayınlarında, birçok dergi ve sitede yer aldı.

Çok sayıda farklı dil konuşabilen Daut, becerilerini tasdik eden birçok sertifikaya sahip durumda.

Değer verdikleri arasında; ailesi, gönül dostları ve duaları yer almakta.

İletişim: nagihandaut@yahoo.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir