Kur’an-ı Kerim, indirildiği günden bugüne asırlardır Müslümanların elinde, dilinde ve gönlünde mümtaz bir yere sahiptir. İslam dininin hemen birçok kaidesini barındırır, ilk indirilen emir olan “Oku” ile muhataplarının sinesinde derin bir yer edinir.

Kur’an-ı Kerim için birçok tefsir, meal ve çeşitli çalışmalar, incelemeler yapılmıştır. Tüm bunların amacı Kur’an’ın daha iyi anlaşılmasını sağlamaktadır. Bazı derin gözler ve ruhlar, herkesin göremediği şeyleri görmüş ve bunları herkesin görmesi için de eserler yazmıştır. Allah hepsinden ebeden razı olsun.

Bu çalışma, Kur’an-ı Kerim’de geçen “kalp” kelimelerinin tamamını inceleyerek okuyucuya bu anlamda kapsamlı bir değerlendirme yapma imkânı vermektedir. Daha iyi okuma ve değerlendirme açısından eser 29 bölüme ayrılmıştır. Çalışma, Silopi Başverimli Beldesi merkez camii imamı ve Hz. Ömer yatılı erkek Kur’an kursu öğreticisi İsa İlhan tarafından hazırlanmış olup eserin yazımında çeşitli kaynaklardan faydalanılmıştır. Bu kaynaklar bölüm sonlarında verilmektedir.

Eseri hazırlayan ve ilim deryasına bir katre olarak kazandıran İsa İlhan’dan Allah ebeden razı olsun. Her harfi, okuyana da yazana da binler ecir versin inşallah.

İyi okumalar dilerim.

Dr. Enes Başak

Aksaray, Aralık 2020

Yayın Tarihi2020-12-22
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTürkçe
Sayfa Sayısı60
Cilt TipiAmerikan Cilt
Kâğıt Cinsi70 gr Enzo
Boyut13,5 x 21 cm
TürAraştırma, İnceleme

Kitabın İlk Sayfalarını Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir