Bir toplumun ve ülkenin geleceği için eğitim ve öğretim hiç kuşkusuz en önemli etkenlerden biridir ve her insanın talep ettiği kadar eğitilmesi insani hakkıdır. Hal böyle olunca okullar ve öğretmenler gelecek inşa eder.

Türkiye’de örgün eğitim alan okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde öğrenci sayısı yirmi milyona yakın. Bu kadar öğrencinin bir arada olduğu kurumlarda da haliyle acı, tatlı, yer yer insanı güldüren yer yer ağlatan hatıraların olması kaçınılmaz. Bu kitabın yazılış amacı, insanların yaşadığı bu hatıraları göz önüne sermek ve yer yer güldürüp yer yer yaşanılan zorlukları açığa çıkarmaktır.

Editörler: Esma Nur Ayşe Çelik, Enes Başak

Tüm öğretmen arkadaşları kitabımıza bekliyoruz. Kitabımızın kuralları şu şekildedir:

 • Her katılımcıya 5 sayfa ayrılacak. Bu sayfa sayısı aşılamaz ancak isteyen daha az sayıda sayfa ile kitaba katılabilir.
 • Özelde veya kamuda görev yapan tüm öğretmen arkadaşlar kitaba katılabilir.
 • Anıların yazımında bir kişiden bahsedildiğinde soy isim belirtilmemelidir.
 • Eser üzerinde düzenleme hakkı katılımcının olacak. Yani yazım ve noktalama işaretlerini katılımcılar düzeltecek, bizler tarafından değişiklikler yapılmayacak. Bu kural, katılımcılarımızın istemediği değişikliklerin yapılmasının önüne geçilmesi amacıyla konulmuştur.
 • Katılımcılar kitapta isim alfabetik sıralamasına göre yer alacak. Kitap, 20-30’ar kişinin yer aldığı ciltler halinde basılacak ve herkese kendi yer aldığı cilt gönderilecek.
 • Katılımcı kabul etme ve kitabı yayınlama dönemi yaklaşık olarak 1 ay olacak. Bu süre katılımcı kadrosuna göre kısalabilir veya uzayabilir. Ayrıntılı proje takvimi yazının sonunda yer almaktadır.
 • Kitaplar, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından uygun ücretle karşı ödemeli olarak katılımcılara gönderilecek.
 • Herkese ödediği katılım ücretine göre kitap verilecek, başka bir ticari bir faaliyet veya kitap satışı olmayacak. Amaç, katılımcıları kendi anılarının olduğu bir kitap sahibi yapmak ve güzel bir anı eseri oluşturmak.
 • Fazla sayıda kitap almak isteyenlerin istekleri karşılanacak ve bu kitaplar kendilerine gönderilecek.
 • Herkes aldığı kitabı istediği maddi faaliyetlerde kullanabilecek, satışını yapabilecek. Yazıların telif hakkı yazan kişiye ait olacak.
 • Gala gecesi, plaket takdimi olmayacak.
 • Kitap ulaştıktan sonra tüm katılımcılarımızdan kitaplarıyla birlikte birkaç adet fotoğraf rica edilecek. Bu kurala riayet edilmesi önemle rica olunur.

Burada yer alan tüm kuralları kabul ederek mesaj atıp projemize kaydınızı yaptırabilirsiniz.

İstediğiniz Kitap Sayısına Göre Katılım Ücreti:

60 TL = 5 Kitap

90 TL = 8 Kitap

Bu ücretlendirme sizlere vereceğimiz kitapların baskı, sayfa düzeni, redaksiyon, kapak tasarımı, grafikerlik, kâğıt baskısı ve diğer işlemlerin ücretidir.

Öğretmen Anıları 1 – Proje Takvimi
Katılım ve eserlerin son gönderilme tarihi 25 Ağustos
Adres bilgilerinin verilmesi ve katılım ücretinin gönderilme tarihi 25 Ağustos
Kitapların katılımcılara gönderilme tarihi 5 Eylül
Bu tarihler tahmini olup, gerekli durumlarda değiştirilebilir.

8 Comments »

 1. Nazlıgül Kolik

  Bu kitabın eğitimde toplumda, öğrencilerimiz için yaşanmış anektodlar şeklinde paylaşıldığı zaman çok etkili olcağıma inanıyorum. Silopide görme engelli bir öğrencimle yaşadığım öğretmen öğrenci kavramlarının yer değiştiği zanan diliminden bahsetmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir