İnsan sağlığı, tartışılmaksızın hayattaki en önemli şeydir. Rahat bir nefes almak, görmek, duymak gibi farkında olmadan, refleks olarak yaptığımız basit hareketler bile aslında büyük öneme haiz.

Her gün onbinlerce insan, daha iyi bir sağlık düzeyine sahip olmak için hastanelere, aile sağlığı merkezlerine ve çeşitli sağlık merkezlerine başvuruyor. Her yaş, cinsiyet ve eğitim düzeyinde insanın bulunduğu bu sağlık merkezlerinde bazen hüzünlü, bazen de komik olmak üzere birçok olay yaşanıyor. Bu kitap ile amacımız, kimseyi üzmeden ve kırmadan bu olayları gün yüzüne çıkarmak, hastanelerin hüzünlü ve komik yanlarına ışık tutmak ve ortaya güzel bir eser koymaktır.

Editörler: Esma Nur Ayşe Çelik, Enes Başak

Tüm sağlık çalışanı arkadaşları kitabımıza bekliyoruz. Kitabımızın kuralları şu şekildedir:

 • Her katılımcıya 5 sayfa ayrılacak. Bu sayfa sayısı aşılamaz ancak isteyen daha az sayıda sayfa ile kitaba katılabilir.
 • Özelde veya kamuda görev yapan doktor, diş hekimi, hemşire, att, ebe, radyoloji teknikeri, laborant, anestezist, tıbbi sekreter gibi tüm sağlık çalışanı arkadaşlar kitaba katılabilir.
 • Anıların yazımında bir kişiden bahsedildiğinde soy isim belirtilmemelidir.
 • Eser üzerinde düzenleme hakkı katılımcının olacak. Yani yazım ve noktalama işaretlerini katılımcılar düzeltecek, bizler tarafından değişiklikler yapılmayacak. Bu kural, katılımcılarımızın istemediği değişikliklerin yapılmasının önüne geçilmesi amacıyla konulmuştur.
 • Katılımcılar kitapta isim alfabetik sıralamasına göre yer alacak. Kitap, 20-30’ar kişinin yer aldığı ciltler halinde basılacak ve herkese kendi yer aldığı cilt gönderilecek.
 • Katılımcı kabul etme ve kitabı yayınlama dönemi yaklaşık olarak 1 ay olacak. Bu süre katılımcı kadrosuna göre kısalabilir veya uzayabilir. Ayrıntılı proje takvimi yazının sonunda yer almaktadır.
 • Kitaplar, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından uygun ücretle karşı ödemeli olarak katılımcılara gönderilecek.
 • Herkese ödediği katılım ücretine göre kitap verilecek, başka bir ticari bir faaliyet veya kitap satışı olmayacak. Amaç, katılımcıları kendi anılarının olduğu bir kitap sahibi yapmak ve güzel bir anı eseri oluşturmak.
 • Fazla sayıda kitap almak isteyenlerin istekleri karşılanacak ve bu kitaplar kendilerine gönderilecek.
 • Herkes aldığı kitabı istediği maddi faaliyetlerde kullanabilecek, satışını yapabilecek. Yazıların telif hakkı yazan kişiye ait olacak.
 • Gala gecesi, plaket takdimi olmayacak.
 • Kitap ulaştıktan sonra tüm katılımcılarımızdan kitaplarıyla birlikte birkaç adet fotoğraf rica edilecek. Bu kurala riayet edilmesi önemle rica olunur.

Burada yer alan tüm kuralları kabul ederek mesaj atıp projemize kaydınızı yaptırabilirsiniz.

İstediğiniz Kitap Sayısına Göre Katılım Ücreti:

60 TL = 5 Kitap

90 TL = 8 Kitap

Bu ücretlendirme sizlere vereceğimiz kitapların baskı, sayfa düzeni, redaksiyon, kapak tasarımı, grafikerlik, kâğıt baskısı ve diğer işlemlerin ücretidir.

Hastane Anıları 1 – Proje Takvimi
Katılım ve eserlerin son gönderilme tarihi 25 Ağustos
Adres bilgilerinin verilmesi ve katılım ücretinin gönderilme tarihi 25 Ağustos
Kitapların katılımcılara gönderilme tarihi 5 Eylül
Bu tarihler tahmini olup, gerekli durumlarda değiştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir