Alican SOFU ve Dr. Celal Süha Dağlı kardeşlerim ile sanat yönetmenliğini ve editörlüğünü yaptığımız ”Genç Kalemler Antolojisi” projesi ile şimdiye kadar 8 adet kitap çıkardık. Bu projede amacımız; bir kitapta yer almak, kendini geliştirmek, kalemini güçlendirmek, şahsi kitap öncesi deneyim elde etmek, hayata dair güzel bir hatıra sahibi olmak ve aynı duyguları paylaşan onlarca yeni arkadaş kazanmak isteyenleri bir araya getirmek.

Bu duygu ve düşüncelerle bugüne kadar bu projede 8 kitap çıkarıp onlarca yeni arkadaş edindik ve bazı arkadaşlarımızın şahsi kitaplarını da çıkararak onlara kalem hayatında destek olduk.

Peyderpey devam ettiğimiz bu projemize kaldığımız yerden devam ediyor ve sekizinci kitabımıza başlamanın heyecanını yaşıyoruz. Sizlerden şahsi olarak rica ediyorum ki, antoloji kitabımıza katılması için şiir, öykü veya deneme yazan tüm arkadaşlarınızı projemize yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

Detaylara gelelim ve sekizinci kitabımızın kurallarını lütfen hep birlikte dikkatle okuyalım:

 • Her katılımcıya 5 sayfa ayrılacak.
 • Katılımcılar şiir, öykü veya deneme türünde eser ile katılabilir. Tür ve konu sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak terör propagandası ve halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden yazılar kitaba alınmayacaktır.
 • Eser üzerinde düzenleme hakkı yazarın/şairin olacak. Yani yazım ve noktalama işaretlerini katılımcılar düzeltecek, bizler tarafından değişiklikler yapılmayacak. Bu kural, şairlerimizin istemediği değişikliklerin yapılmasının önüne geçilmesi amacıyla konulmuştur.
 • Şair – yazarlar, kitapta isim alfabetik sıralamasına göre yer alacak. Kitap, 20-30’ar şair – yazarın yer aldığı ciltler halinde basılacak ve herkese sadece yer aldığı ciltler gönderilecek. Böylece eserler, daha okunası kitaplar haline getirilecek.
 • Katılımcı kabul etme ve kitabı yayınlama dönemi yaklaşık olarak 1,5 ay olacak. Bu süre şair – yazar kadrosuna göre kısalabilir veya uzayabilir. Ayrıntılı proje takvimi yazının sonunda yer almaktadır.
 • Kitaplar, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından uygun ücretle karşı ödemeli olarak katılımcılara gönderilecek.
 • Herkese ödediği katılım ücretine göre kitap verilecek, başka bir ticari bir faaliyet veya kitap satışı olmayacak. Amaç, katılımcıları kendi şiirlerinin, yazılarının olduğu bir kitap sahibi yapmak ve şahsi şair – yazarlık yolunda onlara destek olmak.
 • Ekstradan daha fazla sayıda kitap almak isteyenlerin istekleri de karşılanacak ve fazladan istenilen kitaplar kendilerine ulaştırılacak.
 • Herkes aldığı kitabı istediği maddi faaliyetlerde kullanabilecek, satışını yapabilecek. Eserlerin telif hakları yazan kişiye ait olacak.
 • Gala gecesi, plaket takdimi olmayacak.
 • Kitap ulaştıktan sonra tüm katılımcılarımızdan kitaplarıyla birlikte birkaç adet fotoğraf rica edilecek. Bu kurala riayet edilmesi önemle rica olunur.
 • Serinin 6., 7. ve 8. kitaplarına Antoloji 6 , Antoloji 7 ve Antoloji 8 bu bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Böylece eski kitaplarımızın meyvelerini görerek bizler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Burada yer alan tüm kuralları kabul ederek enesbasak42@hotmail.com adresine mail atarak kayıt yaptırabilirsiniz.

İstediğiniz Kitap Sayısına Göre Katılım Ücreti:

65 TL = 5 Kitap

95 TL = 8 Kitap

Bu ücretlendirme sizlere vereceğimiz kitapların baskı, sayfa düzeni, redaksiyon, kapak tasarımı, grafikerlik, kâğıt baskısı ve diğer işlemlerin ücretidir, amacımız ticari bir faaliyet değildir.

Genç Kalemler Antolojisi 9 – Proje Takvimi
Katılım ve eserlerin son gönderilme tarihi25 Aralık
Adres bilgilerinin verilmesi ve katılım ücretinin gönderilme tarihi25 Aralık
Kitapların katılımcılara gönderilme tarihi5 Ocak
Bu tarihler tahmini tarihler olup, gerekli durumlarda değiştirilebilir.

2 Comments »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir