Bu kitapta, geleneksel tedavi yöntemleri arasında binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan, tarihte birçok toplum tarafından uygulanmış, modern bilimsel araştırmalar ile de faydası gösterilmiş olan kupa – hacamat tedavisinden bahsedilmektedir.

Kupa tedavisi, binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan, başta Koreliler, Çinliler, Moğollar, Mısırlılar ve Araplar olmak üzere, çok sayıda millet tarafından uygulanmıştır. Modern tıbbın gelişmesiyle birlikte, bir süreliğine göz ardı edilse de, yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde faydası kanıtlanmıştır. Günümüzde ise başta ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi batı ülkeleri ile Çin, Kore, Moğolistan gibi doğu ülkelerinde kupa tedavisi uygulanmaktadır.

Tıbb-ı Nebevi’de de kullanılan bir tedavi yöntemi olan kupa ve hacamat tedavisi, İslamiyet’i kabul eden tüm toplumlarda olduğu gibi, ülkemizde de yüzlerce yıldır yapılmaktadır. Fakat ülkemizde kupa ve hacamat tedavisi üzerine yazılmış yeterli sayıda eser bulunmamaktadır.

Bu eser, bu açığı bir nebze olsun kapatması amacıyla kaleme alınmış ve kupa ve hacamat tedavisine ilgi duyan herkesin beğenisine sunulmuştur.

Dr. Enes Başak

Ekim 2021

Aksaray, Eskil

Yayın Tarihi2021-11-11
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTürkçe
Sayfa Sayısı80
Cilt TipiAmerikan Cilt
Kâğıt Cinsi70 gr 1. Hamur
Boyut15 x 24 cm
TürTıp, Sağlık, Araştırma

Kitabın İlk Sayfalarını Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir