1995 Kahramanmaraş doğumlu. Anaokulu, ilk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş’da tamamladı. Üniversite sebebiyle gurbetle tanıştı ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanarak eğitimine burada devam etti. Uzun zamandır kenara köşeye bir şeyler yazan Güloğlu, 4 senedir şiir üzerine ağırlık veriyor. Kapağı çok güzel bir şiir defterine yazdıkça onları üzerinde ismimin olduğu bir kitapta görme hayali daha da kuvvetlendi.

Dr. Enes Başak ve Alican Sofu’nun sanat yönetmenliğini üstlendiği, Haziran 2017 tarihinde yayınlanan Genç Kalemler Antolojisi 5 kitabında yer alarak şiirlerini ilk defa bir kitapta yayınlama fırsatı buldu.

Cesaretlendirilme, hayalin peşinden koşma ve yoğun çalışmalar sonucunda 2017 senesinin Eylül ayında ilk kitabı “Dizelerce Ay” İki Dost Yayınları tarafından yayınlanarak gerçek oldu.

Hayatının başköşesine tıp, edebiyat ve müzik gibi 3 güzel dünyayı yerleştirdi. On yıldır gitarla ilgilenen Güloğlu’nun şiirlerine ve şiir bestelerine gitar çalmasının çok desteği oldu.

Her güzel hayalin gerçekleştiği anda dünyanın bi yerlerinde mucizevi bir doğa olayının gerçekleştiğine inanan Ayyüce Güloğlu, dünyayı güzel bakıp ve güzel görmenin kurtaracağına inanıyor…

     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir