İki Dost Yayınları

Şair ve Yazar Atölyesi 1

Yazmaya ve üretmeye değer veren İki Dost Yayınları olarak bugüne kadar Genç Kalemler Antolojisi adıyla 9, Kalemlerin Dünyası Şiir Yarışması adıyla 1 ve Ekmek Kırıntıları adıyla 1 olmak üzere 11 adet antoloji kitabı çıkardık.

Antoloji kitaplarını çıkarmaktaki amacımız; bir kitapta yer almak, kendini geliştirmek, kalemini güçlendirmek, şahsi kitap öncesi deneyim elde etmek, hayata dair güzel bir hatıra sahibi olmak ve aynı duyguları paylaşan onlarca yeni arkadaş kazanmak isteyenleri bir araya getirmek ve antolojide yer alan arkadaşlarımızın şahsi kitaplarını da çıkararak onlara kalem hayatında destek olmak.

Bu düşüncelerle ve yazmanın zihinleri ve dimağı okumaktan daha fazla geliştirdiğine inanarak yepyeni bir çalışma için kolları sıvadık. İki Dost Yayınları olarak “Şair ve Yazar Atölyesi” projemizin ilkiyle sizlerleyiz!

Antoloji kitabımıza katılımın artması için şiir, öykü veya deneme yazan tüm arkadaşlarınızı projemize yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

Detaylara gelelim ve proje kitabımızın kurallarını lütfen dikkatle okuyalım:

 • Her katılımcıya 5 sayfa ayrılacak.
 • Katılımcılar projeye şiir, öykü veya deneme türünde eser ile katılabilir. Tür ve konu sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak terör propagandası ve halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk eden yazılar kitaba alınmayacaktır.
 • Eser üzerinde düzenleme hakkı yazarın/şairin olacak. Yani yazım ve noktalama işaretlerini katılımcılar düzeltecek, bizler tarafından değişiklikler yapılmayacak. Bu kural, şairlerimizin istemediği değişikliklerin yapılmasının önüne geçilmesi amacıyla konulmuştur.
 • Şair – yazarlar, kitapta isim alfabetik sıralamasına göre yer alacak. Kitap, 20-30’ar şair – yazarın yer aldığı ciltler halinde basılacak ve herkese sadece kendi yer aldığı ciltler gönderilecek. Böylece eserler, daha okunası kitaplar haline getirilecek.
 • Katılımcı kabul etme ve kitabı yayınlama dönemi yaklaşık olarak 25 gün olacak. Bu süre şair – yazar kadrosuna göre kısalabilir veya uzayabilir. Ayrıntılı proje takvimi yazının sonunda yer almaktadır.
 • Kitaplar, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından karşı ödemeli olarak katılımcılara gönderilecek.
 • Herkese ödediği katılım ücretine göre kitap verilecek, başka bir ticari bir faaliyet veya kitap satışı olmayacak. Amaç, katılımcıları kendi şiirlerinin, yazılarının olduğu bir kitap sahibi yapmak ve şahsi şair – yazarlık yolunda onlara destek olmak.
 • Ekstradan daha fazla sayıda kitap almak isteyenlerin istekleri de karşılanacak ve fazladan istenilen kitaplar kendilerine ulaştırılacak.
 • Herkes aldığı kitabı istediği maddi faaliyetlerde kullanabilecek, satışını yapabilecek. Eserlerin telif hakları yazan kişiye ait olacak.
 • Gala gecesi, plaket takdimi olmayacak.
 • Kitap ulaştıktan sonra tüm katılımcılarımızdan kitaplarıyla birlikte birkaç adet fotoğraf rica edilecek.
 • En son yaptığımız antoloji kitabımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Böylece eski kitaplarımızın meyvelerini görerek bizler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Burada yer alan tüm kuralları kabul ederek mesaj atıp projemize kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Projemize katılım ücreti 100 TL olup bunun karşılığında sizlere eserlerinizin yer aldığı 8 kitap gönderilecek. Daha fazla sayıda kitap almak isteyen arkadaşlarımız mesaj atarak bilgi alabilir.

Bu ücretlendirme sizlere vereceğimiz kitapların baskı, sayfa düzeni, redaksiyon, kapak tasarımı, grafikerlik, kâğıt baskısı ve diğer işlemlerin ücretidir, amacımız ticari bir faaliyet değildir.

Şair ve Yazar Atölyesi 1 – Süreç Takvimi
Katılım ve eserlerin son gönderilme tarihi30 Kasım
Adres bilgilerinin verilmesi ve katılım ücretinin gönderilme tarihi30 Kasım
Kitapların katılımcılara gönderilme tarihi6 Aralık
Bu tarihler tahmini tarihler olup, gerekli durumlarda değiştirilebilir.

İnstagram ve Telegram (drenesbasak) hesaplarından mesaj atarak projemize kayıt yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir