16 Haziran 1990 tarihinde Erzurum’da dünyaya geldim. Üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğuyum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimin de bir kısmını Erzurum’da tamamladım. Erzurum’da lise öğrenimi görmekteyken okulumuza tayin ile gelen edebiyat öğretmeni, hayatıma ilk sihirli dokunuşu yaptı. Gizli gizli yazdığım şiirler kıymetli öğretmenim sayesinde bilinmeye başlandı ve artık lisenin bilinen bir şairi haline gelmiştim. Bu sihirli dokunuş ile daha fazla okudum, algım iyiden iyiye gelişmeye başladı. Artık şiir ve edebiyat hayatımın bir parçası haline gelmişti. Zaman böyle akıp giderken kader rolünü oynamış, kıymetli öğretmenimin tayini başka bir ile çıkmış ve aynı zaman diliminde ben de lise öğrenimimin geri kalanını İstanbul’da tamamlamak için yola revan olmuştum.

Lise öğrenimim sonrasında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde öğrenim görmeye başladım. Böylelikle artık hayatımda siyaset, sosyoloji, felsefe gibi bilim dalları da kendilerine yer bulmuşlardı. 2013 yılında mezun olduktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bir kurumda memuriyete başladım. Şiir yolculuğu ile başlayan hikâyem memuriyetten sonra bürokrasi ve anayasal sistem üzerinde yazmak şeklinde evrildi. Bu amaçla, kaymakamlık sınavına hazırlanan adaylar için “Makam Notları” adlı bir kitap yazdım.

Ezcümle, yazmak her zaman tutkum olmuştur. Yazının her türü ilgimi çekmiş ve bana her zaman yeni bir kapıyı aralamıştır. Bana göre özgürlük, yazının dünyasında kaybolmaktır. Bu dünya o kadar geniştir ki sizi ne zaman nereye çıkarır bilemezsiniz.

Okuyan, düşünen ve yazan bir toplum hayaliyle…

Onur Kartal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir