29 Ağustos 1991 tarihinde Danimarka’nın  Aarhus şehrinde doğdu. İlk ve ortaokulu Aarhus Sødalskolen’de yaptıktan sonra lise hayatına Aarhus Statsgymnasium’de devam etti.

2016 yılında Aarhus Üniversitesi Odontoloji ve Ağız sağlık Enstitüsü’nden mezun oldu. Okulunu yüksek başarıyla bitiren Aydın yılın ”En Yenilikçi Proje Üreten” ödülüne layık görüldü. Ayrıca lisans tezinden elde ettigi başarılı araştırma sonuçlarıyla ilgi çekerek “Odontoloji ve Ağız Sağlığı Dergisinde” bilimsel makalesi yayınlandı.

Bu başarılara rağmen hayalleri farklı olan Aydın, 2016 yılı sonunda Odense şehrinde Syddansk Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümüne başlamış olup halen eğitimine burada devam etmektedir.

Okul dışındaki zamanını huzurevinde çalışarak geçiren Aydın hobbi olarak aile ve arkadaşlarının önemli günlerinde pasta yapıyor ve İnstagram’da @kageriget sayfasında paylaşıyor.

Kardeşi Esra Alıcı Pedersen ile birlikte hazırladıkları Ramazana özel yayınlarının bütün grafik tasarımını kendisi hazırlamıştır.

Türkçe dışında ileri düzeyde Danca, İngilizce ve Almanca bilmektedir.

İletişim: rabiaaydin@live.dk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir