1994 yılında Konya’nın Meram ilçesinin Yatağan köyünde hayata merhaba dedim. Tam beş yıl sonra köyümden babamın işi nedeniyle Konya merkeze taşınıp ilk, orta ve lise eğitimimi burada tamamladım.

Başarısızlıkla biten birkaç ticaret hayatımın akabinde acemi birliği İzmir Narlıdere, usta birliğim İstanbul Samandıra’da olmak üzere on iki aylık vatani görevimi yerine getirdim.

Baba ocağına döndükten sonra, tecrübeli yakın akrabalarımın ‘’asıl askerlik şimdi başlıyor’’ temkinleri üzerine iş hayatıma bir fabrikada başladım. Burada tanıştığım ve yirmi iki yıllık hayatımın rotasını değiştiren, aynı çatı altında bir ömür geçirme planı kurduğumuz ve hala akıbetinin gönlünce olmasına duacı olduğum kişinin beni terk etmesiyle, kendimi bir bunalımın içinde buldum. Yazmaya da bu zaman diliminde karar verdim.

Cennetin efendisi olan Peygamber Efendimizin (s.a.v.) torunu, benimse ismini taşıdığım Hz. Hüseyin efendimizin ‘’hayat iman ve cihattır, iman varsa imkân da vardır’’ sözü üzerine hayatta her imkânsızda bir imkânın olduğuna imanımın varlığı ile inandım elhamdülillah…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir