Değişim ve gelişimin çoğaldığı yirmi birinci yüzyıldayız. Yanlış ile doğruyu iyi bir şekilde ayırt etmek zorundayız. Büyük nimet olan aklı doğru kullanıp, seçici olacağız. Çağımızın en büyük savaşlarının verildiği televizyon (haber, dizi, film, yarışma ve eğlence programları, spor, belgesel, vb), internet (facebook, twitter, youtube, instagram, google, tiktok, haber ve alışveriş, siteleri, eğlence, kumar, oyun uygulamaları, vb), yazılı basına (gazete, kitap, dergi, vb) karşı dikkatli ve bilinçli olmalıyız.

İnsan sağlığını hiçe sayan gıdaların zararları, müzik gruplarını da unutmayalım. Kendimize ailemize, dost ve akrabalarımıza iyi örnek olmaya çalışanlardan mıyız? Toplumların duyarlı bilinçli insanlara ihtiyacı var, bugün en çok neye nasıl çaba ve gayret gösterdiğimizi düşünelim.

Şu fani üç günlük dünyada görev ve sorumluluklarımızı yerine getirebiliyor muyuz? Getirmeye niyetleniyor muyuz?

Tamir eden, çare arayanlardan mıyız? Yoksa yiyip içip kırıp döken, faydası olmayan, zararlı kötü insanlardan mıyız? Dünyaya âşık olan insan ailesini, dostlarını, sevdiklerini, akrabalarını ihmal eder. Dünyanın bir tarla olduğun bilincini kaybetmemeliyiz. Merhamet, iyilik ve sevgi tohumları ekmeye çalışalım.

Ahmet Unal

Yayın Tarihi2021-05-21
Baskı Sayısı1. Baskı
DilTürkçe
Sayfa Sayısı46
Cilt TipiAmerikan Cilt
Kâğıt Cinsi70 gr Enzo
Boyut13,5 x 21 cm
TürEdebiyat

Kitabın İlk Sayfalarını Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

1 Comment »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir